Read More

(Галерија) Голема забава за ќерката на Весна Бејби, дојдоа и Каролина и Михаил

Ќерката на актерката Весна Петрушевска, Мина, вчера го прослави 15 роденден. Во кафана во Дебар Маало, славеничката ги пречека големиот број гости, а меѓу присутните беа и поп-пејачката Каролина Гочев
Read More

Дневен хороскоп за 9 ноември

ОВЕН Вашите претпоставени и колеги добиваат убав впечаток за вас. Работливи сте и не се откажувате лесно од зацртаните цели. продолжете така и на крајот ќе ви се исплати. Следуваат убави моменти на по
Read More

(Фото) Моника и Чендлер повторно заедно

Моника и Чендер од “Пријатели” повторно, се појавиле заедно на селфи кое го објавила Кортни Кокс на својот профил на Инстаграм. “Погодете со кој бев денес на ручек. Знам! Можам ли да
Read More

Француско вино испратено во вселената

Повеќе од десетици шишиња врвно француско вино беа испратени во вселената. Виното било испорачано во Меѓународната вселенска станица, но не е наменето за астронаути, туку истото ќе биде користено во н
Read More

(Фото) Расел Кроу се здебели за новата улога

Глумецот Расел Кроу се здебели за новата улога, пишуваат светските медиуми. Актерот направил драстична трансформација за улогата во филмот Unhinged. „За разлика од макотрпните вежби кои мораше да ги п
Read More

Најлоши љубовни парови во хороскопот

Астролозите велат дека некои хороскопски знаци никако не одговараат едни со други. Според нив, врската на овен со јарец, близнаци со скорпија и рак со стрелец е однапред осудена на пропаст. Овен и јар
Read More

Елон Маск сака да изгради град на Марс

Елон Маск, директорот на компанијата SpaceX, сака да изгради град на Марс. Тој неодамна рече дека има визија да ги направи луѓето интерпланетарен вид, односно да може да живеат на двете планети. Споре
Read More

Што празник е 11.11. и што може да се очекува на овој ден – Очекувајте огромни попусти и супер понуди!

Денот на самците 11.11. (единаесетти ноември) се одбележува од 1990 г., како спротивност на Денот на заљубените, со цел луѓето кои не се во врска да купуваат производи за себе. Согласно податоците од
Read More

(Фото) По разделбата со Бредли Купер, Ирина Шајк во љубов со Италијанец

Пет месеци по разделбата со холивудскиот актер Бредли Купер, Ирина Шајк има нов дечко. Таа била сликана со нов маж на една забава по доделувањата на наградите за најдобар иноватор во Њујорк. Манекенка
Read More

(Фото) Каролина во мини: Елегантна и секси

Поп-ѕвездата Каролина Гочева објави нови фотографии на Инстаграм. Овој пат облечена во есенски стил, црно- бело мини, таа ги собра позитивни коментари на Инстаграм. Покрај музиката, Каролина е и зашти
Read More

„Се дрогирав заедно со татко ми“ – Џејми Ли Кертис прозборе за зависноста од наркотици

Холивудската глумица Џејми Ли Кертис, во интервју за магазинот „Варајати“ прозборе за својата борба со зависноста од наркотици и лекови. Таа откри дека првпат земала кокаин заедно со татко ѝ, актерот
Read More

(Видео) Андријана Јаневска прва виолина во светски оркестар во Лондон

Пејачката и професорка по виолина, Андријана Јаневска ќе биде единствен претставник на Македонија во проектот „Планетарен оркестар“ што го организира „Универзал мјузик“ од Лондон. Таа ќе настапи како
Read More

(Видео) Германците пред еден век размислувале да ги спојат Европа и Африка

Пред еден век, германска елита размислувала и расправала за идејата на архитектот Херман Зергел, за создавање на суперконтинент, кој би бил направен од денешна Европа и Африка. Имагинарниот континент
Read More

(Видео) Вил Смит опериран, на колоноскопија му откриле малигно ткиво

За време на лекарски преглед, лекарите на Вил Смит му откриле малигно ткиво на цревата. Неговиот доктор Ел Стенфорд, додека му правел колоноскопија, го советувал глумецот да му ги прегледа цревата. То
Read More

Актерот Диме Илиев ја доби наградата за животно дело „Петре Прличко“

Актерот Диме Илиев е добитник на наградата за животно дело „Петре Прличко“ за 2019 година што ја доделува Општина Велес. Во негова чест вчера во велешкиот театар беше изведена претставата „Слуга на дв
Read More

Саша Поповиќ заминува во пензија

Популарниот музичар, водител и директор на „Гранд“ продукција, Саша Поповиќ замина во пензија, пишуваат српските медиуми. Тој во април годинава наполнил 65 години и ги исполнил сите услови за да стан
Read More

Американска водителка тврди дека пред три години ѝ забраниле да ја емитува приказната за Епстајн

Познатата американска водителка Ејми Робак, вработена во телевизијата „АБЦ“, тврди дека приказната за сексуалната злоупотреба на познатиот американски милијардер и осуден педофил Џефри Епстајн ја има
Read More

Дневен хороскоп за 8 ноември

ОВЕН Полека ги остварувате зацртаните цели на работа. Шефот е задоволен од сработеното и наскоро може да ве унапреди. Ќе ви следи и подобрување на финансиската состојба. Следува период во кој поголеми
Read More

Германска експедиција на Арктикот постави истражувачки камп на ледена санта

Тим научници од Германија избраа санта мраз за да постават истражувачки камп со сите мерни станици за да спроведат едногодишна меѓународна експедиција за истражување на Арктикот, пренесува германски
Read More

Откриен нов вид на ХИВ вирусот

Научниците идентификувале нов вид на ХИВ вирусот, првпат во последните 19 години, но против него моментално постои здравствен третман. Новиот вид припаѓа на М групата верзија ХИВ-1, односно на истото
Read More

„Јас ја носам ќерка ми на гинеколог за да проверам дали невина”, раперот Ти Ај предизвика револт во јавноста

Американскиот рапер Ти Ај предизвика остри критики на социјалните мрежи кога признал дека секоја година ја води ќерката на гинеколог за да провери дали е невина. Ти Ај, гостувајќи во поткастот Ladies
Read More

(Видео) Метју Меконахи отвори „Инстаграм“

Глумецот Метју Меконахи отвори инстаграм-профил. Тој објави видео за фановите и кажа дека е нервозен затоа што сега јавно ќе треба да ги споделува своите ставови и некои приватни работи кои досега ги