Read More

Дарко Рундек одличен на „Скопје колинг“

На стадионот на АРМ вчеравечер се одржа третата вечер од големиот музички фестивал „Скопје колинг“. Пред македонската публика двочасовен концерт одржа хрвартскиот музичар Дарко Рундек со својот бенд.
Read More

Ракометарот Филип Талески се ожени со Ена

Македонскиот репрезентативец Филип Талески денес се ожени со својата девојка Ена. Тие се венчаа во Крушево, родниот град на Филип. За венчавката ракометарот избра син костум без вратовска, а невестата
Read More

(Фото) Путин пред 28 години

Светските медиуми неодамна објавија слика од исечок од руски весник од 1990 година, а со натпис за Универзитетот во Санкт Петербург. Сликата и текстот во весниците се по повод проекција на филмот за А
Read More

(Фото) Фатиме Фетаи ја истетовира раката

Специјалната јавна обвинителка Фатиме Фетаи ја покажа тетоважата. Сликата со тетоважа на раката на Фетаи на својот инстаграм-профил ја објави албанска шминкерка Фиторе Бериша, која заедно со Дадар е е
Read More

(Видео) Најсекси политичарки во светот

На Јутјуб се појави видео со десетте најсексапилни политичарки на светот. На неофицијалната листа се најдоа Вања Хаџовиќ од Србија, Никол Минети од Италија, Алина Кабајева од Русија, Марија Росарија К
Read More

Бригит Нилсен мајка петти пат

Данската глумица и поранешна манекенка, Бригит Нилсен, вчера го роди своето петто дете, ќерката Фрида. Нилсен се породи на приватна клиника во Лос Анџелес, а нејзиниот сопруг Матео Деси на новинарите
Read More

МОБ на нозе за Јелена Томашевиќ

Српската пејачка Јелена Томашевиќ вчеравечер го одржа првиот солистички концерт во Скопје. Придружувана од оркестарот на Македонската опера и балет, пред преполниот МОБ таа ги испеа своите најголеми х
Read More

(Галерија) Каролина како топ-модел

„Денот започнете го со насмевка“ им порача поп-ѕвездата Каролина Гочева на сите свои пријатели и следбеници на Инстаграм. Таа објави серија фотографени направени за познат моден бренд, а на сите нив е
Read More

Цеца флертува со бугарски манекен

Неколку дена откако го прослави својот 45. роденден, фолк-ѕвездата Цеца Ражнатовиќ на својот инстаграм-профил објави провокативна слика од забавата. Секси фотографијата на Цеца предизвика бројни комен
Read More

(Фото) Снеки секси во бикини на 50 години

Медиумите во Србија со години Снежана Бабиќ-Снеки ја нарекуваат една од најзгодните пејачки на домашната естрада. Иако има снимено малку песни и има еден хит, таа секогаш го привлекува вниманието на ј
Read More

Дневен хороскоп за 24 јуни

Овен Ќе ја забележите љубомората на партнерот и тоа не е најлошото што ве очекува. Можете да бидете жртва на нечија приказна и да се чувствувате многу лошо после тие озборувања. Можни стомачни проблем
Read More

(Галерија) Се венчаа Џон Сноу и Игрит

Денеска во Абердин во Шкотска се венчаа Кит Харингтон и Роуз Лесли, популарните глумци од хит-серијата „Игра на тронови“. Во црквата прв пристигна Кит, облечен во модерен костум со сиви панталони, црн
Read More

Мадона ја откри тајната на витата става

Личниот тренер на светската ѕвезда Мадона за неа изготвил специјална диета, која заедно со вежбањето, ѝ помага да остане фит. Пејачката на 59 години има совршена линија и мускулесто тело, и откри дека
Read More

Тодоров отвори кафуле

Поранешниот министер за здравство од ВМРО-ДПМНЕ, Никола Тодоров, наводно отворил кафуле со својот брат во трговскиот центар „Капитол мол“ во населбата Аеродром, „Aerodrom Lounge bar“. Редакцијата на „
Read More

Ирфан Менсур ограбен во Белград

Српскиот глумец Ирфан Менсур вчера сред бел ден бил ограбен во центарот на Белград. Тој околу 14 часот пиел кафе и читал весник во кафуле, кога кон него се стрчала група од четворица малолетници. Тие
Read More

(Видео) Боба заплака на свадбата на синот

Поранешниот српски тенисер Боба Живојиновиќ не ги криеше емоциите на свадбата на неговиот најстар син Филип. Таткото на младожнецот најпрво заплака во црквата „Св. Василиј Острошки“, додека попот ги в
Read More

(Фото) Заев шизеше на музика на „Квин“

Премиерот Зоран Заев вчеравечер се дружеше со градоначалниците на Атина Јоргон Каминис, на Загреб Милан Бандиќ, на Приштина Шпенд Ахмети и со скопскиот градоначалник Петре Шилегов на рок концерт во Ск
Read More

(Фото) Ноне сака да ги тетовира градите

Поранешната пејачка Ноне Неделковска од своите пријатели и следбеници на Инстаграм побара совет дали да ги истетовира градите. Таа објави слика на која има нацртано мало срце на едната града и прашува
Read More

(Фото) Емина на плажа со синовите

Пејачката Емина Јаховиќ е на летување со своите синови Јаман и Јавуз. Ова е прв семеен одмор на Емина со децата откако неодамна и официјално се разведе од сопругот Мустафа Сандал. Пејачката на својот
Read More

Игор ѝ го скрши мобилниот на Северина

Северина и Игор Којиќ имаат проблеми во бракот, пишува српскиот таблоид „Скандал“. Според блиски пријатели на семејството, Игор и Северина неодамна присуствувале на семејна прослава кај фолк-пејачот Д
Read More

Будимир демантира дека деца од нејзиниот камп се степале со Грци заради името

Поранешната ракометарка Андријана Будимир демантира дека тинејџери кои учествувале на нејзиниот летен подготвителен ракометен камп во Неи Пори, Грција, се испотепале со грчките врсници поради името. Т
Read More

(Видео) Возбуден пар се сексале во авион

Брачен пар од САД во задниот дел од авионот на лет за Мексико се надевале на мирен и пријател лет, но биле сведоци на секс на пар кој седел позади нив. Љубовниците, кои биле сместени во последниот ред
Read More

Изложба на подводни фотографии во Охрид

По повод Денот на Охридско Езеро, денеска на градскиот плоштад во Охрид  се отвори изложба на подводни фотографии, во организација на нуркачкиот центар „Амфора“ од Охрид. На изложбата беа презентирани