Read More

(Фото) Восочната фигура на Денерис Таргеријан не им се допадна на фановите

Фановите на хит-серијата „Игра на тронови“ не ја бендисаа восочната фигура на Денерис Таргеријан, која се наоѓа во Националниот музеј за восочни фигури во Даблин. На социјалните мрежи, восочната фигур
Read More

Неделен хороскоп од 29 април до 5 мај

Овен Ќе сакате некаква промена, можеби нов партнер или можеби промена на друштвото кога станува збор за пријателите. Сепак немојте да бидете нагли во одлуките, можно е некого да повредите. Вашиот духо
Read More

Шпанска манекенка е првиот плус сајз модел на „Викторијас сикрет“

Шпанската манекенка Лорена Дуран е првиот плус сајз модел што потпиша договор со „Викторијас сикрет“. Таа ќе почне да рекламира долна облека на популарниот бренд само една година откако шефот на марке
Read More

Заради Тончи Хулиќ, Оливер наместо Здравко ја испеа „Шта то беше љубав“

Хрватскиот музичар Тончи Хулиќ пред концертот со Загребската филхармонија откри дека заради него Оливер Драгојевиќ ја испеал песната „Шта то беше љубав“, иако таа била напишана за Здравко Чолиќ. Тој о
Read More

Филип го исфрли Стефан од „Гранд“

Македонските кандидати во „Ѕвездите на Гранд“, Стефан Величковски и Филип Пецовски, се натпреваруваа еден против друг во третото коло од музичкото шоут Поуспешен беше Филип, кој помина директно во чет
Read More

(Галерија) Ракометарите на „Вардар“ на велигденски ручек во Солун

Во ресторан на плажа близу Солун, со морска храна и пиво, ракометарите на „Вардар“ Мартин Поповски, Кристиан Дисингер, Фереира Мораеш и Калифа Гедбан, го прославија Велигден. Тие споделија неколку сли
Read More

Каролина слави роденден на Менхетен

Поп-ѕвездата Каролина Гочева денеска полни 39 години. Таа роденденот ќе го прослави на Менхетен, во Њујорк. Откако со сопругот, сликарот Михаил Корубин, ред десетина дена пристигна во Америка, пејачка
Read More

Заеви ги скршија јајцата

Премиерот Зоран Заев во друштво на сопругата Зорица и многубројните верници, го дочека Христовото воскресение во црквата Свети Григориј Палама и Димитриј во Струмица. Тој и Зорица, според обичајот, то
Read More

(Фото) Велигден во домот на Амернис и Борјан

Актерката Амернис Нокшиќи и новинарот Борјан Јовановски го прославија христијанскиот празник Велигден. Според адетите, Амернис вапса црвени јајца, но бојоса и виолетови, зелени, сини, а направи и шаре
Read More

Дневен хороскоп за 28 април

Овен Иако е празник, и понатаму мислите на работата. Ќе ги зголемите контактите и повеќе ќе се ангажирате околу соработниците. Некои ќе ја отворат вратата на нови личности за работа или пак тие самите
Read More

Идрис Елба тајно се ожени во Мароко

Британскиот глумец Идрис Елба вчера тајно се ожени со својата девојка Сабрина Доури, на церемонија во Мароко. Двојката се венчала во елитен хотел во Маракеш, откако претходно имале вечера со неколку ч
Read More

Се разведува Даниел Кајмакоски

По три години брак, се разведува пејачот Даниел Кајмакоски. Тој и неговата сопруга, манекенката Кристина Димитриевска, веќе не живеат заедно, потврдија за „Репортер“ нивни пријатели. Тие велат и дека
Read More

Џокси откри како настанала „Велигден“

Празничниот хит „На Велигден“ на Џина Папас Џокси во деновите пред и за време на најголемиот христијански празник е најслушаната песна. Пејачот преде неколку години откри како настанала песната. Вели
Read More

Љубовницата на Шабан Шаулиќ бара дел од богатството за нејзиниот вонбрачен син со пејачот

Ивона Неговановиќ Цуца, која тврди дека со години му била љубовница на Шабан Шаулиќ и дека му родила син, бара дел од богатството на починатиот пејач. Таа во интервју за српски „Свет“ открила дека 15
Read More

Ивана Трамп оперирана во Загреб

Ивана Трамп, првата сопруга на американскиот претседател Доналд Трамп, е оперирана во приватна очна клиника во Загреб. Таа од Америка специјално дошла во Хрватска за да го реши проблемот со видот, а о
Read More

Само едно од шесте деца на Анџелина Џоли ќе го наследи нејзиното богатство

Холивудската ѕвезда Анџелина Џоли одлучила целото свое богатство да го остави на нејзиниот посвоен син Медокс, кој најмногу ја поддржал за време на разводот од Бред Пит, пишуваат американските медиуми
Read More

И Бренда се враќа во „Беверли Хилс“

Холивудската глумица Шенон Доерти потврди дека ќе глуми во новите епизоди на „Беверли Хилс 90210“. Таа повторно ќе ја глуми Бренда Волш во серијата што ќе има само шест епизоди, а ќе се прикажува лето
Read More

Дневен хороскоп за 27 април

Овен Можно е да не ја добиете поддршката што ви е потребна за да реализирате некои важни обврски поврзани со кариерата. Ве очекува интересно познанство со личност која ќе ви покаже дека сака повеќе од
Read More

Хакер открил опасен проблем: „Имам целосна контрола врз многу од вашите автомобили“

Еден хакер успеал да дојде до голем број на лични информации од корисници на две апликации за следење по пат на GPS, а можел дури и да го гаси моторот на автомобилите со еден допир на прст или со клик
Read More

Се стопиja огромни делови мраз на Гренланд и го подигнаа нивото на морето

Меѓу 40 и 50 проценти од светската популација живее во градовите кои се наоѓаат на бреговите на морињата и на нив им се заканува опасност од кревање на нивното ниво, а тоа се Њујорк, Мајами, Лос Анџел
Read More

Почина таткото на Емилијано Сала, фудбалерот кој загина во авионска несреќа

Три месеци по авионската несреќа во која животот го загуби аргентнскиот фудбалер Емилијано Сала утрово ненадејно починал неговиот татко Хорацио на 58-годишна возраст. 2019 продолжува да ни носи шокант
Read More

Почина таткото на Емилијано Сала, фудбалерот кој загина во авионска несреќа

Три месеци по авионската несреќа во која животот го загуби аргентнскиот фудбалер Емилијано Сала утрово ненадејно починал неговиот татко Хорацио на 58-годишна возраст. 2019 продолжува да ни носи шокант