Read More

Снег и ниски температури од викендов

Од викендот голем пад на температурите и промена на времето. Минималните ќе се спуштат до -8 степени, а на планинските места ќе се спушти и до -10. Максималните дневни ќе се движат од 5 до 14 степени.
Read More

Пред да ја евакуираат од пожарот, Лејди Гага се сликаше за насловната на „Варајати“

Познатата американска кантавторка и глумица Лејди Гага се најде на насловната страница на последниот број на популарниот американски магазин Variety. Во интерјвуто што пејачката го даде за магазинот к
Read More

Најголемиот розев дијамант во светот продаден за 50 милиони долари

Најголемиот розев дијамант е продаден на есенска аукција во Женева. Дијамантот го купил познатиот златар Хари Винстон. Британската аукциска куќа „Кристи“ го продала дијаманатот „Розево наследство“ за
Read More

Џеси Џеј не може да има деца

Британската пејачка Џеси Џеј откри дека никогаш нема да може да роди деца. Таа својата приказна ѝ ја раскажа на публиката во „Ројал Алберт хол“ во Лондон на концертот што го одржа пред неколку дена. П
Read More

Заборавете на класичните екрани во автомобилите, доаѓа нешто поинтересно! (ВИДЕО)

Ако се суди според оценките, ова е новата насока која ќе ја гледаме во ентериерот на новите автомобили Инфо-забавен систем и што поголем „таблет“ во автомобилите денес за голем број корисници се првио
Read More

Дознала дека момчето ја изневерува па ја раскинале веридбата ден пред венчавката

Вистинска драма се случувала во емисијата на австралиското ријалити шоу Bride & Prejudice, откако девојката Изи Весеј ја открила валканата тајна на својот вереник Сајмон Дебоно. Во шоуто идните не
Read More

(Видео) Мартија ја ископира Селена Гомез

Инспирирана од светската ѕвезда Селена Гомез, пејачка Мартија Станојковиќ сними спот за песната „За сите нас“. Новото видео на Мартија потсетува на спотот на Селена за песната Wolves, искоментираа нек
Read More

(Фото) Емили Ратајковски е анорексична

Откако моделот Емили Ратајковски објави фотографија во долна облека, сликана во Париз, следбениците на социјалните мрежи ѝ порачаа да почне да јаде. „Анорексична си, веќе не си ни секси ни убава“, „За
Read More

(Видео) Педесетина деца влечат свештеник во „Порше“ низ улиците на Малта

Голем скандал изби во Малта откако во јавноста се појави снимка на која повеќе од педесет деца влечат порше во кое се наоѓал свештеникот по име Џон Султан (47). Снимката која се појавила на социјалнит
Read More

Андреј и Панчо модерни каубои

Облечени како модерни каубои, Андреј и Панчо, членовите на ар-ен-би дуото „ДНК“, во Чикаго, САД, го снимија спотот за новата песна „Кога би знаела се“. Тие видеото го снимаа метро-станицата и на некол
Read More

Словенија во вселената: Со два мали сателита ќе ја снима Земјата

Словенија пред две години стана придружна членка на Европската вселенска агенција, а се натпреварува и за постојано членство. Словенечката влада објави дека ги одобрила почетните средства за лансирање
Read More

(Фото) Марија од „Ај кју“ стана русокоса

Марија Ивановска, пејачката на групата „Ај кју“ ја скрати косата и ја бојоса руса. Таа објави неколку слики од новиот имиџ на „Инстаграм“, а од пријателите доби комплименти и за новиот изглед и за хра
Read More

(Фото) Емина Јаховиќ повеќе не ја крие врската со турскиот бизнисмен

Пејачката Емина Јаховиќ и нејзиниот нов избраник, турскиот бизнисмен Садетин Саран, јавно ја обелоденија својата врска во јавноста. Двајцата повеќе не се кријат од папараците. Последен пат биле забел
Read More

Дневен хороскоп за 14 ноември

ОВЕН Денес ќе имате можност да се вратите некаде на голема врата. Ако сте млади донесете одлука која ќе биде од големо значење за вашата кариера. Ќе мора да се одлучите помеѓу две подеднакво добри опц
Read More

(Фото) Тања Савиќ повторно е бремена?

Српската пејачка Тања Савиќ повторно ги покрена шпекулациите за нејзината бременост, по објавената фотографија на Инстаграм. Селфито кое Савиќ го направи предизвика бурни реакции во јавноста. На фотог
Read More

Хрватка избркана од Белата куќа поради конфликт со Меланија Трамп

Меланија Трамп побарала од Белата куќа да ја прекине соработката со заменик советникот за национална безбедност Мира Рикардел, изјавила портпаролката на канцеларијата на првата дама Стефани Гришам. И
Read More

По аферата со Клинтон, Моника Левински размислувала за самоубиство

Моника Левински жената која работела во Белата Куќа за време на мандатот на Бил Клинтон и која имала сексуални односи со поранешниот претседател на САД, за прв пат јавно проговори за нејзиниот интиме
Read More

Ријана го тужи Трамп

Ријана му се закани на амариканскиот претседател Доналд Трамп дека ќе го тужи ако повторно пушта нејзина музика на неговите митинзи без дозвола. Со тужба се закани и издавачката куќа на Ријана, „Бродк
Read More

Урко доби награда

Поранешниот шеф на обезбедувањето на експремиерот Никола Груевски, Дејан Митровски – Урко, ја доби наградата „13 Ноември“ за најдобар тренер од Сојузот на спортови на Скопје. Наградата ја доби п
Read More

(Видео) Последната сезона на „Игра на тронови“ ќе се прикажува во април

Телевизиската мрежа „Ејч-Би-О“ денеска објави кусо видео со кое ја најави последната, осма сезона од хит-серијата „Игра на тронови“. Финалната сезона ќе почне да се прикажува во април следната година,
Read More

Антонија Шола стана политичарка

Хрватската пејачка Антонија Шола неодамна член на партијата Снага и влезе во политиката. Медиумите во Хрватска и во регионот веднаш ја опишаа како „најсекси политичарка на сите времиња во Хрватска“, а