Read More

„Аерофлот“ ќе продолжи да го плаќа семејството на загинатиот руски стјуард

Од руската авиокомпанија „Аерофлот“ соопштиле дека ќе продолжат да го плаќаат семејството на загинатиот руски стјуард Максим Мојсеев, се додека неговиот четиригодишен брат не наполни 18 години. 21 го
Read More

(Фото) Ребека не го најде папата во Ватикан

Македонската поп-пејачка Ребека Јанковски беше неколку дена во Италија, заедно со сопругот Мики и двата сина, близнаците Доротеј и Макареј. Таа сподели неколку фотографии од постата во во Милано, Рим
Read More

Ливерпул против Барса погоди во исто време како со Милан во 2005 година

Играчите на Ливерпул се пласираа во финалето на Лигата на шампиони по синоќешната победа против Барселона. Црвените постигнаа 4 погодоци против каталонскиот тим и ја анулираа предноста од три гола раз
Read More

Озонот – Исклучително ефикасна формула во справување со хронични процеси и инфекции на окото од бактерии, габи и вируси

Очниот хирург Д-р. Дејан Ставриќ зборува за озонската терапија како начин за справување со проблемите на очите кај пациентите. Докторе Ставриќ, имате долгогодишно искуство во справувањето со најголеми
Read More

(Фото) Шерон Стоун ја повтори секси позата од „Основен инстинкт“ за насловната на „Вог“

Холивудската актерка Шерон Стоун гола позираше за мајското издание на „Вог Португалија”, кое има две насловни страни. И овојпат таа позираше како во култниот филм „Основен инстинкт“, филм кој ѝ
Read More

Анџелина Џоли не сака да ја глуми Селин Дион

Анџелина Џоли не сака да ја глуми Селин Дион во филмскиот мјузикл за животот на музичката ѕвезда, пишуваат американските медиуми. Според нив, на Анџелина ѝ била понудена улогата оти, исто како и Селин
Read More

Пабло Ескобар бил предаден од најголемиот пријател Диего Мурил Беара

Најозлогласениот нарко-бос од минатиот век Пабло Ескобар, не бил убиен од полициски специјалци додека се обидел да побегне во декември 1993 година, како што стои во официјалната верзија на полицискио
Read More

Влатко Стефановски ќе свири пред Стинг

Легендарниот рок-гитарист Влатко Стефановски ќе биде специјален гостин на концертот на Стинг во Скопје на 2 јуни, откри „Авалон“. Неговото трио ќе свири на стадионот „Тоше Проески“ од 20 часот, а ведн
Read More

Дневен хороскоп за 8 мај

Овен Избегнувајте ја неодлучноста и превземањето на нови деловни акции затоа што тоа би можело да ви донесе нови проблеми на ова поле. Енергични сте и ви годи да бидете постојано во движење и да запоз
Read More

Мистериозно суштество снимено на дното од Индискиот Океан (ВИДЕО)

Во најголемите длабочини на Индискиот Океан снимено е мистериозно ново суштество кое потсетува на медуза, соопшти Си-ен-ен травел. Нуркачот Виктор Весково ја истражувал подводната област Сунда, најдла
Read More

Свештеникот кој некогаш беше исфрлувач во ноќните клубови – Животната приказна на папата Франциско

Папата Франциско денеска првпат е во Скопје. Целото внимание на јавноста е свртено кон него и неговата посета на земјава – од средбата со претседателот Иванов, преку посетата на Спомен куќата на
Read More

Почина пратеничката Благородна Дулиќ

На 78-годишна возраст почина поранешната пратеничка Благородна Дулиќ. На собраниските клупи беше до 2014 година, од редовите на ВМРО-ДПМНЕ. Родена во Кочани во 1941 година и имаше завршено Правен факу
Read More

Обединетите нации предупредуваат на масовно изумирање на животинскиот и растителен свет

Планетата во блиска иднина би можела да биде се соочи со изумирање на околу милион растителни и животински видови. Ова предупредување стои во новиот нацрт извештај на Обединетите нации кои предупреду
Read More

(Фото) Наоми Кембел-беспрекорно секси

Наоми Кембел (48) уште еднаш покажа дека изгледа беспрекорно и секси. Таа на познатите њујоршки скали во Метрополитен музејот позираше во розово, неколку минути пред да влезе на престижните доделувања
Read More

Што ги прави хороскопските знаци посебни

Сите хороскопски знаци поседуваат карактеристики по што се разликуваат од другите Вага Вагите се личности за кои ќе помислите „Постои ли некој кој не ги сака?“ Грижливи се, чувствителни, добри. Избегн
Read More

(Фото) Брена на ручек со првата жена на Боба

Фолк-ѕвездата Лепа Брена и нејзиниот маж Боба Живојиновиќ вчера беа на вечера со првата жена на Боба, Зорица Накиќ и со нејзиниот маж Иво. Таа се пофали дека се дружеле во Мадрид, Шпанија. „Ние семејн
Read More

Маја Вукичевиќ се омажи, љубоморниот сопруг ја натера да го избрише минатото

Некогашната поп-пејачка Маја Вукичевиќ тајно се омажи во Австралија. Се зборува дека Маја се омажила за богат Mакедонец, кој наводно бил сопственик на плантажи во Сиднеј и во Мелбурн. Маја пред да зам
Read More

Пожарникарите кои ја спасуваа катедралата Нотр Дам силувале девојка од Норвешка

Шест француски пожарникари се уапсени под обвинение дека силувале студентка од Норвешка во противпожарната станица на југот во Париз. Девојката случајот го пријавила во полиција и објаснила дека се со
Read More

Комичарката Ејми Шумер стана мајка

Комичарката и глумица Ејми Шумер вчера го роди првото дете. Таа на својот инстаграм-профил објави слика од бебето. „Во 22:55 синоќа се роди нашето кралско бебе“, напиша Ејми. Синот на Шумер и Крис Фи
Read More

(Видео) Дунавка го бркаше папата за селфи

Во златеста облека, внимателно избрана за оваа пригода, со големи очила и турбан на главата, менекенката Дунавка Трифуновска денес дојде кај папата Франциско. Откако успешно се проби во толпата кај Сп
Read More

Археолози открија подземен свет од древната цивилизација на Маите (ВИДЕО)

Тим на археолози од Полска веруваат дека го пронашле влезот во подземниот свет на древната цивилизација на Маите. Археолозите велат дека откриле докази за принесување на човечки жртви. Тие веруваат де
Read More

(Видео) Археолози открија подземен свет од древната цивилизација на Маите

Тим на археолози од Полска веруваат дека го пронашле влезот во подземниот свет на древната цивилизација на Маите. Археолозите велат дека откриле докази за принесување на човечки жртви. Тие веруваат д
Read More

Големо откритие: Крајот на сидата на повидок

Крајот на епидемијата на СИДА може да биде на повидок откако важна студија покажа дека мажите кај кои ХИВ инфекцијата е целосно потисната од антиретровирусни лекови не можат да ги заразат своите партн
Read More

Дневен хороскоп за 7 мај

Овен Можно е да направите грешки што се однесува на полето на работа. Внимавајте брзоплетоста да не ве чини претерано скапо. Не ви е лесно да бидете целосно искрени во комуникацијата со партнерот и по