Read More

Утре и задутре обилни врнежи од снег

Под влијание на влажен и студен бран, утре и в четврток ќе има нови пообилни врнежи од снег, особено во западните делови, соопшти УКМР. Насекаде ќе се формира нова покривка од 10 до 30 сантиметри, а н
Read More

Меган за 6 милиони повторно во „Сутс“

Продуцентите на серијата „Сутс“ на Меган Маркл ѝ нудат 6 милиони долари да се појави уште еднаш во популарната серија и да ја повтори улогата на Рејчел Зејн, со која се прослави, пишуваат американскит
Read More

Се замонашив поради Милош, братот на Биковиќ прозборе за семејната тајна

Братот на српскиот глумец Милош Биковиќ, игуменот Михаило, неодамна откри дека раѓањето на неговиот помал брат го натерало да се замонаши. Михаило, кој е 16 години постар од Милош, е старешина на мана
Read More

(Фото) Карлеуша ја претвори Цеца во сатана и со нејзина фотографија честиташе Божик

Цеца Ражњатовиќ се причест како и секоја година на полноќ по божикната литургија, облечена во бело со шамија на главата. Фотографиите што се појавија во јавноста ги искористи Јелена Карлеуша, која со
Read More

Црни тесни фармерки се зимски моден тренд

Во листа на неколку модни класици секогаш се црните тесни фармерки, кои се чини дека постојано се актуелни. Речиси нема модна блогерка или девојка што нема барем една комбинација со нив. Секоја сезона
Read More

Дневен хороскоп за 8 јануари

Овен Односите со пријателите може да бидат доста остри, за разлика од односите со колегите, кои ќе бидат апсолутно координирани. Ако имате можност да потрошите време на спорт, тогаш направете го тоа.
Read More

Истражување: 99% од возачите на електромобили не би се вратиле на конвенционалните возила

Првиот Национален преглед на корисници на електрични автомобили во Шпанија, подготвен од консултантската фирма All Media Consulting во соработка со даватлот на услуги Electromaps, вклучува информации
Read More

Tesla почна да гради фабрика во Кина

Компанијата Tesla започна со изградбата на мега фабрика во кинескиот град Шангај, вредна две милијарди американски долари. Сопственикот и извршен директор на компанијата, Елон Маск, најави дека произв
Read More

Надреална анимација: Топењето на арктичкиот мраз во текот на 25 години (ВИДЕО)

Американската вселенска агенција НАСА откри како мразот на Арктикот се менувал и топел во периодот од 1991-ва до 2016-та година. Замрзнатиот слој на Арктикот за време на зимските месеци се зголемува,
Read More

(Видео) Згоден боксер наместо разголени девојки во новиот спот на „ДНК“

На Бадник дуото „ДНК“ го промовира видеото за песната „Кога би знаела се“, во кое Андреј и Панчо се урбани каубои. Спотот е снимен во Чикаго и наместо разголени девојки, во него се појавува боксерот Г
Read More

(Фото) Елена Велевска шик во Њујорк

Со црна бунда, очила за сонце и чизми на висока потпетица, застаната среде Менхетан, фолк-пејачката Елена Велевска се пофали дека е во Њујорк. Таа објави неколку слики и видеа на профилите на социјалн
Read More

Лејди Гага носеше ѓердан од 5 милиони долари на „Златен глобус“

Светската ѕвезда Лејди Гага го привлече вниманието на јавноста и стилистите со својот изглед на доделувањето на филмските награди „Златен глобус“. Таа на црвениот тепих се појави во син фустан креиран
Read More

Тамара Грујиќ живее како потстанар

Тамара Грујиќ, водителката на емисијата „Работна акција со Тамара“, со својата екипа реновирала многу куќи ширум Србија, но самата живее како потстанар. „Јас и сопругот сме потстанари. А што да се пра
Read More

Дневен хороскоп за 7 декември 2019 година

ОВЕН Во текот на денот ќе се појават некои двоумења во врска со некоја личност. Не сте сигурни како да постапите во овој момент. Односот со саканата личност е интензивен, но тој/таа малку ве збунува с
Read More

И денес во Скопје можни врнежи од снег

Времето изутринава е умерено до значително облачно и многу студено. Локално во северните делови во Лазарополе, Тетово и Маврово провејува снег. Во текот на денот ќе биде студено, наутро и претпладне с
Read More

(Фото) Цеца се причести во храмот Свети Сава

Српската пејачка Цеца Ражнатовиќ се причести синоќа на полноќната литургија во Храмот Свети Сава во Белград. Цеца пристигнала во друштво со неколку членови од семејството. Со неа бил братот Милан, сес
Read More

Камери кои го снимаат возачот: поголема безбедност или средство за шпионажа?

Volvo во 2019 година во некои свои модели како опција ќе понуди нови камери ќе го следат возачот односно ќе ја следат неговата здравствена состојба и автоматски ќе упатат повик за помош во итни случаи
Read More

Златен Глобус за Квин и „Боeмска рапсодија“

На гала свеченост во Лос Анџелес синоќа се доделени традиционалните награди Златни глобуси, втората најзначајна награда во филмската индустрија , по големиот „Оскар“. Наградата за најдобар филм, Злате
Read More

Наместо паричка, прстен за Бадник, се жени одбојкарот Александар Љафтов

Македонскиот репрезентативец Александар Љафтов, вчера на Бадник ја запроси својата девојката Ана Додевска. Тој се пофали и на социјалните мрежи, откако објави слика на која напиша „ На некој паричка с
Read More

Љубовниот живот на Ципрас: Ја засака Бети на 13 години, но никогаш не ја ожени

Грчкиот премиер, Алексис Ципрас (44),  важи за миленик кај дамите. Го носи епитетот секси Алекси. Неговата љубовна приказна е позната во Грција и трае 31 година. Како што пренесуваат грчките медиуми,