Read More

Џејсон Момоа е најубавиот маж во 2018 година

Ѕвездата од филмот „Аквамен“, Џејсон Момоа е прогласен за најубав маж во светот за 2018 година според листата која ја составиле од TC Candler. Веднаш зад него се најде Јунгкук, пејачот од јужнокорејс
Read More

(Фото) Ноне за Нова година со ново момче

Некогашната пејачка Ноне Неделковска Новата година ја мина во Србија во друштво на дечкото Урош Терзија. Ноне на социјалните мрежи објави фотографија од нив двајцата ѝ посака среќна нова година на неј
Read More

Руски космонаути испринтаа ткиво на живи организми во вселената (ВИДЕО)

Руски космонаути за првпат испринтаа ткиво на живи организми во вселената откако нивниот прв обид пропадна поради несреќата со Soyuz. Со помош на биопринтер изграден од медицинската компанија Invitro,
Read More

(Видео) Шерил Кол ја прашала Викторија Бекам дали сака да ѝ позира гола

Познатиот американски водител Мајкл Мекинтајер, во рамки на играта во неговата емисија „Испрати порака на сите“, ја натерал неговата гостинака пејачката Шерил Кол, да им испрати порака на сите нејзини
Read More

Децата на богатите за празниците доручкуваат со жирафи, се бањаат на Бахамите

На фејсбук страницата која ја ажурираат децата на богатите личности, се објавени фотографии со нив и нивните сакани. Тие споделија како ги минале божиќните празници и распустот. Швајцарката Зара Нилс
Read More

(Фото) Студот и просењето ги замени среќата: Диџеј Мац му најде работа на бездомникот Трајче

Mакедонскиот диџеј Марјан Петровски-Мац заедно со Александра Банева, му помогнаа на 48 годишниот бездомник Трајче, да добие работа за да може да се прехрани и добие покрив над глава. Диџејот Мац го пр
Read More

Врнежи од снег во делови од Македонија

Во крајните западни и северни делови е сончево со умерена облачност, а во останатиот дел од земјава е претежно облачно. Во јужните и југоисточните делови се уште има локални врнежи од снег. Дува слаб
Read More

Дневен хороскоп 5 јануари 2019 година

Овен И покрај изгубената самодоверба, ќе направите обид да ѝ се вратите на саканата личност. Обидете се да се соочите со проблемите, не ги тргајте на страна и непотребно да ги одложувате. На здравстве
Read More

Каков ќе биде носот на идните жители на Марс?

Во подготовките за реализација на првата човечка мисија на Марс, полската дизајнерка Марта Флишиковска ја претстави својата идеја за тоа како ќе изгледаат носовите на идните колонисти на Црвената план
Read More

(Видео) Шумадинац тверка како Станија

Српскиот пејач Зоран Шумиданац се појави на „Јутјуб“ со песната „Аутотјун“. Во одело на професор и кравата, тој го изведува својот хит на сцената за време на една од новогодишните програми на српските
Read More

Нè чека спектакуларно небо во 2019: Три помрачувања на Сонцето и две на Месечината

Оваа година нè очекуваат три затемнувања на Сонцето и две затемнувања на Месечината. За жал, затемнувањата на Сонцето нема да бидат видливи од нашиот регион. Првиот спектакл на небото нè очекува веќе
Read More

Имав милиони, а после живеев во стан од 17 квадарти: Саша Попвиќ за сиромаштијата по војната

Директорот на „Гранд продукција”, Саша Поповиќ, ја раскажа својата животна приказна. Вели дека иако е директор на “Гранд“, по ништо не се разликува од многумина. „Јас не би рекол дека имам нешто што д
Read More

(Видео) Миленикот ја тинејџерките ја препеа „Вејруј у љубав“ на Оливер

Младиот пејач , Филип Пешевски кој одамна им е миленик на тинејџерките ја препеа познатата песна на Оливер Драгојевиќ, „Вјеруј у љубав“.  Филип (22)  публиката го запозна откако лани  настапи како деб
Read More

Гласајте за Каролина!

Поп-ѕвездата Каролина Гочева е номинирана на најголемата регионална музичка манифестација Music Awards Ceremony со песната “Ти не дојде”. Каролина е номинирана во категоријата  etno/world music нумера
Read More

(Видео) Ана Ивановиќ и Бастијан Швајнштајгер, романтична фотосесија за „Вог“

Ана Ивановиќ (31) и Бастијан Швајнштајгер (34) снимија романтична фотосесија за германското издание на „Вог“. Тие позираа на плажа и зборуваа за довербата во врската и семејните моменти. „Секој ден су
Read More

Новозеланѓани направиле остров за да ја избегнат забраната за алкохол

Голем број на луѓе од Нов Зеланд направија вештачки остров од песок, дрва и школки, со цел да го избегнат законот за забрана на алкохол кој го донесоа градските власти. Законот за забрана на алкохол
Read More

(Видео) Тијана прв пат се качи на скии

Поп-пејачката Тијана Дапчевиќ е на зимување во Копаоник, во Србија, каде учи да скија. Таа е таму заедно со синот Вук и инструкторот Ненад, кој ја убедил Тијана да се качи на скии и да проба да скија.
Read More

Трамп иснпириран од „Game of Thrones“ порача дека ќе го гради ѕидот со Мексико

Американскиот претседател Доналд Трамп почна да води војна против демократите преку Инстаграм. Трамп постираше постер на социјалната мрежа, инспириран од мегапопуларната серија „Game of Thrones“. На
Read More

Во Копенхаген ќе се гради еко-кварт

Еден од најеколошки освестените градови во светот, данската престолнина Копенхаген, е во фаза на планирање на изградба на цел еко-кварт. Меѓународниот тендер за неговиот дизајн го добиле архитектонски