Read More

(Видео) „Славејчињата“ не можат да го преболат Влатко, му посветија песна

Четири девојчиња од хорот на „Златно славејче“ ја напишаа и снимија песната „Недостигаш“ и му ја посветија на пејачот Влатко Илиевски, кој почина минатото лето. Тој десет години беше водител на детскиот фестивал „Златно славејче“. Елена…

Текстот (Видео) „Славејчињата“ не можат да го преболат Влатко, му посветија песна е превземен од Reporter.mk.

Read More

(Фото) Џеф Безос и Лорен Санчез разгледуваат вила во Бел Ер вредна 88 милиони долари

Најбогатиот човек на светот и основач и сопственик на компанијата „Амазон“, Џеф Безос, со својата нова девојка, водителката Лорен Санчез размислуваат да купат вила во Бел Ер, вредна 88 милиони долари. Безос и Лорен еден…

Текстот (Фото) Џеф Безос и Лорен Санчез разгледуваат вила во Бел Ер вредна 88 милиони долари е превземен од Reporter.mk.

Read More

Јелена Ѓоковиќ ужива во дружбата со Стефан и Тара

Сопругата на светскиот тенисер број еден Новак Ѓоковиќ, Јелена на својот Инстаграм профил објави фотографија од прошетката со нејзините две деца, синот Стефан и ќерката Тара. Јелена неодамна отвори свој блог, во кој на своите…

Текстот Јелена Ѓоковиќ ужива во дружбата со Стефан и Тара е превземен од Reporter.mk.

Read More

(Фото) Семејството Живојиновиќ го прослави пристигнувањето на бебето

Семејството Живојиновиќ веднаш почнаа со славењето по повод раѓањето на бебето на пејачката Александра Пријовиќ и нејзиниот сопруг Филип Живојиноиќ. Српската пејачка се породи вчера и на свет го донесе Александар. Лекарскиот тим објави дека…

Текстот (Фото) Семејството Живојиновиќ го прослави пристигнувањето на бебето е превземен од Reporter.mk.

Read More

Дневен хороскоп за 7 март

Овен Денот искористете го во несењето  важни деловни одлуки и во изнаоѓање нови решенија. Чувствувате самоувереност во преземањето на помали ризици во љубовта. Имате проблем со вашата чувствителна кожа. Бик Делувате доста самоуверени во комуникацијата…

Текстот Дневен хороскоп за 7 март е превземен од Reporter.mk.

Read More

Судот го потврди обвинението, на Тони Цетински му се заканува казна затвор

Познатиот хрватски пејач Тони Цетински се соочува со затворска казна од осум години, откако денеска Општинскиот суд го потврди обвинението против него за предизвикана сообраќајна несреќа со смртни последици. Пејачот предизвика сообраќајка во ноември 2017, во…

Текстот Судот го потврди обвинението, на Тони Цетински му се заканува казна затвор е превземен од Reporter.mk.

Read More

Би-би-си ја прогласи Приштина за најгрд главен град во Европа

Според Би-би-си, Приштина е најгрдиот главен град во Европа. Репортерот кој го направил изборот, во 2018 година престојувал близу булеварите Џорџ Буш и Бил Клинтон и Приштина ја опишува како „град со комунистички стил од…

Текстот Би-би-си ја прогласи Приштина за најгрд главен град во Европа е превземен од Reporter.mk.

Read More

Деми Ловато раскина со своето момче

По неколкумесечна врска, светската пејачка Деми Ловато раскина со своето момче Хенри Леви. Извор близок до пејачката вели дека Деми се одлучила на ваков чекор затоа што не влијаел добро на нејзината зависност. Двојката почнала…

Текстот Деми Ловато раскина со своето момче е превземен од Reporter.mk.

Read More

Селена Гомез е во врска со Зак Ефрон

Американската актерка и пејачка Селена Гомез е во врска нејзиниот колега Зак Ефрон, пишуваат американските медиуми. Веста за нивната љубовна романса ја обелодени таблоидот Radaronline, повикувајќи се на изјави од нивни блиски пријатели. Таблоидот пишува дека позната…

Текстот Селена Гомез е во врска со Зак Ефрон е превземен од Reporter.mk.

Read More

(Фото) Ева Лонгорија ужива во мајчинството

Актерката Ева Лонгорија на социјалните мрежи објави фотографија од нејзиниот син Сантијаго Енрике. Таа го држи во прегратка, а на своите фанови им откри дека е пресреќна во улогата на мајка. „Неговата насмевка ја прави…

Текстот (Фото) Ева Лонгорија ужива во мајчинството е превземен од Reporter.mk.

Read More

Радио станици во Канада повеќе не ги пуштаат хитовите на Мајкл Џексон

Откако во јавноста беше објавен документарецот за Мајкл Џексон „Leaving Neverland“, во кој беа обелоденети приказните на Џејмс Сејфчак и Вејд Робсон, момчињата кои го обвинија кралот на музиката за сексуално злоставување, некои радио станици…

Текстот Радио станици во Канада повеќе не ги пуштаат хитовите на Мајкл Џексон е превземен од Reporter.mk.

Read More

(Видео) Фрли сирење врз бебето, Cheese Challenge е новиот предизвик на „Твитер“

На социјалната мрежа „Твитер“ кружи нов предизвик наречен Cheese Challenge. Станува збор за предизвик во кој родителите на своите бебиња им фрлаат парчиња сирење во лицето. Тие ја снимаат нивната реакција и ја објавуваат на…

Текстот (Видео) Фрли сирење врз бебето, Cheese Challenge е новиот предизвик на „Твитер“ е превземен од Reporter.mk.

Read More

(Видео) Хрватски професор се преправи во Фреди Меркјури, па одржа концерт да се збогува со учениците

Професорот Томислав Цвртила се збогува од учениците во Музичкото училиште во Вараждин со концерт на кој преправен како Фреди Меркјури испеа некои од најголемите хитови на групата „Квин“. Видеото стана хит на социјалните мрежи. „Плачев додека…

Текстот (Видео) Хрватски професор се преправи во Фреди Меркјури, па одржа концерт да се збогува со учениците е превземен од Reporter.mk.

Read More

(Видео) Европска премиера на лимузината на Путин

На саемот на автомобили во Женева, покрај претставувањето на најскапиот автомобил на светот Bugatti La Voiture Noire, главна атракција беше лимузината на руската компанија Aurus, позната како лимузината на Путин. Европската премиера на новиот автомобил Aurus…

Текстот (Видео) Европска премиера на лимузината на Путин е превземен од Reporter.mk.

Read More

Првиот тим составен од жени астронаути ќе прошета во вселената на 29 март

На 29 март американската вселенска агенција НАСА ја закажа првата прошетка во вселената, која ќе биде наменета само за жени. Мисијата ќе ја предводат жените астронаути Ен Меклејн и Кристина Кох, изјавила порпаролката на НАСА…

Текстот Првиот тим составен од жени астронаути ќе прошета во вселената на 29 март е превземен од Reporter.mk.

Read More

Емили Ратајковски должи 120.000 долари кирија, газдата не може да ја исфрли

Манекенката и актерка Емили Ратајковски со нејзиниот сопруг Себастијан Беар-Меклард должат 120.000 долари кирија за изнајмениот стан на Менхетен. Британски „Дејли мејл“ пренесува дека изнајмувачот на станот ја обвинил Емили и нејзиниот сопруг, кој е…

Текстот Емили Ратајковски должи 120.000 долари кирија, газдата не може да ја исфрли е превземен од Reporter.mk.

Read More

(Фото) Се собраа четири генерации на семејството Даглас

Американскиот актер Мајкл Даглас објави емотивна фотографија на социјалните мрежи, на која тој е во друштво на неговиот татко Кирк Даглас, синот Камерон и внуката Луа Изи. Фотографијата од четири генерации на семејството Даглас собра…

Текстот (Фото) Се собраа четири генерации на семејството Даглас е превземен од Reporter.mk.

Read More

(Фото) Се собраа четири генерации на семејството Даглас

Американскиот актер Мајкл Даглас објави емотивна фотографија на социјалните мрежи, на која тој е во друштво на неговиот татко Кирк Даглас, синот Камерон и внуката Луа Изи. Фотографијата од четири генерации на семејството Даглас собра…

Текстот (Фото) Се собраа четири генерации на семејството Даглас е превземен од Reporter.mk.

Read More

Карлеуша скршена пристигна на комеморација на мајка ѝ

Фолк-ѕвездата Јелена Карлеуша, скршена од болка, утрово пристигна во зградата на Радио Белград каде што се одржа комеморација за нејзината мајка, новинарката и радиоводителка Дивна Карлеуша. Ова е прво појавување на пејачката во јавноста по…

Текстот Карлеуша скршена пристигна на комеморација на мајка ѝ е превземен од Reporter.mk.

Read More

Роберт Кенеди ја убил Монро за да не ја открие аферата со братот, тврди Џиани Русо

Актерот Џиани Русо (75) кој глумеше во филмот „Кум“ тврди дека поранешната холивудска актерка Мерлин Монро не починала од предозирање, како што потврдила нејзината обдукција, туку дека таа била ладнокрвно убиена од страна на Роберт…

Текстот Роберт Кенеди ја убил Монро за да не ја открие аферата со братот, тврди Џиани Русо е превземен од Reporter.mk.

Read More

(Галерија) Македонски модел се сликаше за „Вог“

Сликите на Јована Нешова, една од најуспешните македонски интернационални модели, се појавија во кинеското издание на модниот магазин „Вог“. Јована беше вклучена во едиторијалот The Shape Shift, како едно од заштитните лица во кампањата за…

Текстот (Галерија) Македонски модел се сликаше за „Вог“ е превземен од Reporter.mk.

Read More

Најбрзиот електричен автомобил во светот ќе чини 2 милиони долари (ВИДЕО)

Automobili Pininfarina“, специјализиран италијански  производител на автомобили, го претстави електричниот “хиперкар” вреден 2 милиони долари, што претендира да биде најбрзото

Текстот Најбрзиот електричен автомобил во светот ќе чини 2 милиони долари (ВИДЕО) е превземен од USB.mk.

Read More

Со мојот Дилан се видовме неколку дена пред да умре, Бренда раскажа за пријателството со Лук Пери

Неколку дена по смртта на Лук Пери, глумицата Шенон Доерти за магазинот „Пипл“ првпат раскажа за пријателството со „нејзиниот Дилан“. Таа изјави дека срцето ѝ е скршено и дека сè уште е во шок по…

Текстот Со мојот Дилан се видовме неколку дена пред да умре, Бренда раскажа за пријателството со Лук Пери е превземен од Reporter.mk.

Read More

Се породи Александра Пријовиќ

Српската пејачка Александра Пријовиќ се породи денес и на свет донесе здраво машко бебе. Заедно со нејзиниот сопруг Филип Живојиновиќ одлучија да му го дадат името Александар. Лекарскиот тим од болницата каде што се породи…

Текстот Се породи Александра Пријовиќ е превземен од Reporter.mk.

Read More

Неда Украден доби награда за животно дело

Српската пејачка Неда Украден доби награда за животно дело на доделувањето на „Оскари на популарноста“ во Бања Лука. Пејачката наградата ја доби за 50 години успешна кариера. Во преполната сала „Борик“, Неда се заблагодари на присутните…

Текстот Неда Украден доби награда за животно дело е превземен од Reporter.mk.

Read More

Кралицата им се закани на сите кои шират говор на омраза кон Меган и Кејт

Кралицата Елизабета II воведe нови правила на социјалните мрежи и ги предупреди сите фанови дека ќе бидат блокирани, ако на профилите и групите на кралското семејство пишуваат пораки со навредлива содржина. Од кралското семејство се…

Текстот Кралицата им се закани на сите кои шират говор на омраза кон Меган и Кејт е превземен од Reporter.mk.

Read More

Лук Пери целото богатство го оставил на децата, за вереницата ништо

Починатиот актер Лук Пери, познат по улогата на Дилан од серијата „Беверли Хилс“, направил тестамент во кој целото свое богатство го оставил на своите деца, ќерката Софи (18) и постариот син Џек (21). Според пишувањата…

Текстот Лук Пери целото богатство го оставил на децата, за вереницата ништо е превземен од Reporter.mk.

Read More

(Фото) Хали Бери ја покажа новата тетоважа

Американската актерка Хали Бери има нова тетоважа. Таа се пофали на социјалните мрежи и веднаш доби пофални коментари од нејзините фанови. „Кој вели дека не сум сирена?“, напишала Бери во описот на фотографијата. Тетоважата на…

Текстот (Фото) Хали Бери ја покажа новата тетоважа е превземен од Reporter.mk.

Read More

Кајли Џенер е најмладата милијардерка во светот

Ѕвездата на реалното шоу Кајли Џенер, една од сестрите во семејството Кардашијан, е најмладата милијардерка во светот. Минатото лето Џенер стана полнолетна, а прославата на 18. роденден ја дочека со милијарда долари во џебот. „Отворив…

Текстот Кајли Џенер е најмладата милијардерка во светот е превземен од Reporter.mk.

Read More

(Фото) Моника Белучи го покажа своето ново момче

Италијанската актерка Моника Белучи за прв пат во јавноста го покажа својот нов дечко. Белучи на Модната недела во Париз се појавила во друштво на Николас Лефебр, млад уметник и сценограф. Николас Лефебр кој работел како…

Текстот (Фото) Моника Белучи го покажа своето ново момче е превземен од Reporter.mk.

Read More

Дневен хороскоп за 6 март

Овен Потребно е да покажете дека сте подготвени да се посветите на работата и во исправањето на некои од грешките. Во повеќе наврати сте останале разочарани од саканата личност, но ќе продолжите да и давате…

Текстот Дневен хороскоп за 6 март е превземен од Reporter.mk.

Read More

Наум Петрески стана дедо

Анастасија ќерката на фолк-пејачот Наум Петрески денеска стана мајка. Таа роди ќерка на која со сопругот, пејачот Владимир Попоски и го дадоа името Андреја. Ова е прво дете на двојката, што се венча на почетокот…

Текстот Наум Петрески стана дедо е превземен од Reporter.mk.