Alfa Romeo подготвува суперавтомобил за следната година

Alfa Romeo работи на развој на суперавтомобил во чест на својот Ф1 тим, но и на познатиот твин-турбо V6 мотор кој го придвижува моделот Giulia Quadrifoglio. Извршниот директор на Alfa,…

Текстот Alfa Romeo подготвува суперавтомобил за следната година е превземен од USB.mk.