Астронаутите на SpaceX и NASA пристигнаа во вселенската станица (ВИДЕО)

Вселенското летало „Dragon“ на американската компанија „Space-X“, во кое се вклучени астронаути нa НАСА, Роберт Бенкен и Даглас Харли, пристигна на Меѓународната вселенска станица, помалку од 19 часа по лансирањето…

Текстот Астронаутите на SpaceX и NASA пристигнаа во вселенската станица (ВИДЕО) е превземен од USB.mk.