Биткоинот достигна највисоко ниво во последните две години

Биткоинот, најголемата светска криптовалута, денеска достигна највисоко ниво во последните две години од 56.000 долари, подигајќи го поширокиот крипто пазар. Цената на биткоинот порасна за повеќе од 10 отсто за…

Текстот Биткоинот достигна највисоко ниво во последните две години е превземен од USB.mk.