„Боинг“ ги приземји авионите од типот „777“

Федералната администрација за воздушен сообраќај на САД (ФФА) издаде предупредување за авионите „Боинг 777“. Потегот се случи откако откажа моторот на авион од овој тип на компанијата „Јунајтед“ над Денвер,…

Текстот „Боинг“ ги приземји авионите од типот „777“ е превземен од USB.mk.