И Кинезите имаат свој Бот за трка

Кинескиот технолошки гигант Baidu неодамна го претстави својот долгоочекуван чат-бот напојуван со вештачка интелигенција, познат како Ерни Бот. Извршниот директор на Baidu рече дека тоа е кулминација на долгогодишната напорна…

Текстот И Кинезите имаат свој Бот за трка е превземен од USB.mk.