Кинезите изгубија контрола над ракета, може да падне на населено место на Земјата (ВИДЕО)

Кинеската ракета „Долг марш 5Б“ тешка 21 тон, лансирана минатиот четврток, паѓа неконтролирано и се очекува да се сруши на површината на Земјата во наредните денови. Експертите предупредуваат дека може…

Текстот Кинезите изгубија контрола над ракета, може да падне на населено место на Земјата (ВИДЕО) е превземен од USB.mk.