Маск: Гејтс е ограничен

Илон Маск повторно го нападна Бил Гејтс, а овој пат причината е концептот на Гејтс за вештачка интелигенција. „Се сеќавам на раните состаноци со Гејтс“, напиша Маск на Твитер. „Неговото…

Текстот Маск: Гејтс е ограничен е превземен од USB.mk.