Маск: Кина да иницира регулативи за вештачка интелигенција

Кинеската влада ќе се обиде да иницира регулација за вештачка интелигенција во својата земја, изјави извршниот директор на Tesla, Илон Маск, по неодамнешниот состанок со официјални претставници во земјата. „Треба…

Текстот Маск: Кина да иницира регулативи за вештачка интелигенција е превземен од USB.mk.