Мистериозен монолит откриен во карпест предел во Јута (ВИДЕО)

Официјални лица за заштита на природата од југоисточна Јута откриле метален монолит поставен во пустинското подрачје на оваа сојузна држава, јави синоќа Њујорк тајмс. Монолитот е најден во подножјето на…

Текстот Мистериозен монолит откриен во карпест предел во Јута (ВИДЕО) е превземен од USB.mk.