Мистериозното кинеско вселенско летало се врати на Земјата по девет месеци

Кинеското вселенско летало без екипаж неодамна се врати на Земјата откако помина 276 дена во орбитата. Кинеската новинска агенција Ксинхуа објави дека „експерименталното“ вселенско летало се вратило во центарот за…

Текстот Мистериозното кинеско вселенско летало се врати на Земјата по девет месеци е превземен од USB.mk.