NASA објави снимка од слетувањето на Марс (ВИДЕО)

Американската Национална воздушно-вселенска агенција NASA објави видео од слетувањето на своето робот-возило Perservance на Марс. Тоа е прво од ваков вид, по што мисијата на Црвената Планета започна во четвртокот….

Текстот NASA објави снимка од слетувањето на Марс (ВИДЕО) е превземен од USB.mk.