НАСА објави спектакуларни фотографии од Марс (ВИДЕО)

НАСА објави спектакуларна фотографија од слетувањето на роверот на Марс, кој пристигна на „црвената планета“ во четвртокот вечерта по седуммесечен лет. Првата фотографија објавена од НАСА се однесува на слетувањето…

Текстот НАСА објави спектакуларни фотографии од Марс (ВИДЕО) е превземен од USB.mk.