Нов вирус се појави во Кина, хантавирусот се пренесува од глувци на луѓе

Синоќа главна тема на социјалните мрежи беше новиот, хантавирус од кој што почина еден човек во Кина. Еден Кинез почина како последица на хантавирусот, пренесуваат тамошните медиуми, а поради тоа…

Текстот Нов вирус се појави во Кина, хантавирусот се пренесува од глувци на луѓе е превземен од USB.mk.