Ричард Бренсон викендов ќе лансира нова ракета

Британскиот бизнисмен, Сер Ричард Бренсон овој викенд го планира првото лансирање на неговиот нов вселенски систем. „Virgin Orbit“ со седиште во Калифорнија, ќе го испрати сателитот во орбита со употреба…

Текстот Ричард Бренсон викендов ќе лансира нова ракета е превземен од USB.mk.