Руска вселенска агенција: Продолжуваме со заеднички летови со НАСА до 2025 година

Руската државна вселенска агенција Роскосмос денеска објави дека програмата за заеднички летови со НАСА до Меѓународната вселенска станица (ISS) се продолжува до 2025 година, пренесе новинската агенција Интерфакс. Заедничките летови…

Текстот Руска вселенска агенција: Продолжуваме со заеднички летови со НАСА до 2025 година е превземен од USB.mk.