Руската филмска екипа се врати на Земјата откако снимаше филм во вселената (ВИДЕО)

Руските актерка и режисер кои поминаа 12 дена на Меѓународната вселенска станица (ISS) за да го снимат првиот филм во вселената, утрово се вратија на Земјата. Вселенското летало „Сојуз МС-18“…

Текстот Руската филмска екипа се врати на Земјата откако снимаше филм во вселената (ВИДЕО) е превземен од USB.mk.