SpaceX утре ќе ја лансира првата цивилна мисија во вселената

SpaceX в среда ќе лансира четири лица во тридневна приватна мисија во орбитата на Земјата, прва со исклучиво цивили. Компанијата на Елон Мaск со тоа влегува во борба за својот…

Текстот SpaceX утре ќе ја лансира првата цивилна мисија во вселената е превземен од USB.mk.