ВИДЕО: Американците вечерва се враќаат на Месечината по повеќе од 50 години

Компанија со седиште во Хјустон денеска ќе се обиде да го приземји првото американско вселенско летало по 50 години на Месечината, како дел од напорите на НАСА да го отвори…

Текстот ВИДЕО: Американците вечерва се враќаат на Месечината по повеќе од 50 години е превземен од USB.mk.