ВИДЕО: Четворица астронаути успешно слетаа на Земјата

По речиси шест месеци на Меѓународната вселенска станица, двајца Американци, еден Русин и еден астронаут од Обединетите Арапски Емирати безбедно се вратија на Земјата, соопшти рано денеска НАСА. „Кру-6“ на…

Текстот ВИДЕО: Четворица астронаути успешно слетаа на Земјата е превземен од USB.mk.