ВИДЕО: Делови од оштетеното руско летало паднаа во океан, екипажот се уште е во вселената

Делови од оштетениот руски вселенски брод Прогрес МС-21 потонаа откако леталото беше соборено на контролиран начин над Тихиот Океан, соопшти руската вселенска агенција Роскосмос, пренесува агенцијата Интерфакс. „Денес Прогрес МС-21…

Текстот ВИДЕО: Делови од оштетеното руско летало паднаа во океан, екипажот се уште е во вселената е превземен од USB.mk.