(ВИДЕО) Илон Маск за неговиот „кинески двојник“: Би сакал да го запознаам

Илон Маск вели дека би сакал да се сретне со својот кинески колега, човек од североисточната кинеска провинција Хебеј – ако е вистински. Маск оваа недела одговори на корисник на…

Текстот (ВИДЕО) Илон Маск за неговиот „кинески двојник“: Би сакал да го запознаам е превземен од USB.mk.