ВИДЕО: Mercedes-AMG го слави својот 55-ти роденден

Инженерите Ханс Вернер Ауфрехт и Ерхард Мелхер ја основаа компанијата во 1967 година, која засекогаш се најде во „куќата на славните“ во областа на перформантни автомобили и спортските марки. Денес…

Текстот ВИДЕО: Mercedes-AMG го слави својот 55-ти роденден е превземен од USB.mk.