ВИДЕО: На небото над Киев забележан објект, се огласи НАСА

Мистериозен блесок кој го осветли небото над главниот град на Украина, Киев, предизвика многу шпекулации, пишува Би-би-си. Синоќа на небото над Киев е забележан објект, соопшти регионалната воена управа. Тие…

Текстот ВИДЕО: На небото над Киев забележан објект, се огласи НАСА е превземен од USB.mk.