ВИДЕО: Новата европска ракета Ariane 6 лансирана во вселената

Европската ракета Ariane 6 е на својот прв лет во вселената по лансирањето од Европскиот вселенски центар во Куру, Француска Гвајана. Ракетата била лансирана вчера околу 16 часот по локално…

Текстот ВИДЕО: Новата европска ракета Ariane 6 лансирана во вселената е превземен од USB.mk.