ВИДЕО: Virgin Galactic за прв пат успешно однесе туристи во вселената

Првите патници кои ги превезуваше американската компанија „Вирџин Галактик“ денеска пристигнаа во вселената, соопшти компанијата основана од милијардерот Ричард Бренсон, со што го исполни ветувањето дадено пред 20 години. Тројца…

Текстот ВИДЕО: Virgin Galactic за прв пат успешно однесе туристи во вселената е превземен од USB.mk.