Викиликс објави снимка за која тврди е доказ за лажно слетување на Месечината (ВИДЕО)

На интернет се појавија снимки кои наводно покажуваат дека познатото видео за слетувањето на месечината е лажно, односно дека не е снимено на тој сателит.

На снимката се гледаат космонаути кои наводно шетаат по пустината Невада, а која треба да го претставува Земјиниот сателит.

Сопственикот на снимката на YouTube е Викиликс.

Дали снимката е автентична или во прашање е уште една теорија на заговор пресудете сами.

Извор: Kurir.rs

Текстот Викиликс објави снимка за која тврди е доказ за лажно слетување на Месечината (ВИДЕО) е превземен од USB.mk.