Виртуелна јахта продадена за 650.000 долари (ВИДЕО)

Виртуелна јахта направена во метаверзум за онлајн играта The Sandbox, е продадена за 650.000 долари. Откако основачот на Facebook, Марк Цукерберг го смени името на компанијата во Meta, настаните во…

Текстот Виртуелна јахта продадена за 650.000 долари (ВИДЕО) е превземен од USB.mk.