Афроамериканец, конечно, на слобода откога 43 години невин лежеше во затвор

Афроамериканецот Кевин Стрикленд (62), конечно, е пуштен на слобода откога помина 43 години во затворот во Мисури поради судска грешка. Тој беше ослободен од вина во вторникот со судска одлука, пренесуваат странските медиуми. Тој во 1979 година беше осуден на доживотен затвор од страна на поротата составена само од белци за тројно убиство за кое тој тврдеше дека … Continue reading Афроамериканец, конечно, на слобода откога 43 години невин лежеше во затвор

Текстот Афроамериканец, конечно, на слобода откога 43 години невин лежеше во затвор е превземен од Reporter.mk.