Дневен хороскоп за 10 септември

Овен

Промените кои сакате да ги остварите на ова поле ќе успеете да ги спроведете кога ќе се создадат услови за тоа. Тоа нема да се случи денес. Можни се драстични промени на полето на љубовта. Можен е и прекин на врската. Внимавајте на здравјето. Имате проблем со дигестивниот систем.

Бик

Ве очекува кратко патување кое може да ви биде значајно за остварување нова деловна соработка. Можно е да не сте подготвени да се откажете од љубовта со личност од минатото, кон која сè уште имате некакви чувства. Со здравјето сè е во ред. Немате никакви проблеми.

Близнаци

Ве очекува генерално стабилна ситуација кога е во прашање работата. Не би требало да имате поголеми промени. Емотивно сте незадоволни, а пред вас е период во кој ќе имате некои компликации. Внимавајте на здравјето и не јадете храна со непознато потекло.

Рак

Денешниот ден не e поволен за донесување на важни деловни одлуки. Најдобро би било да не превземате никакви чекори на работното место. Потребно ви е трпение за да го остварите тоа што го сакате на ова поле. Внимавајте на здравјето. Можна е појава на вртоглавица.

 

Лав

Пред вас е важна одлука кога е во прашање работата. Време е конечно да ги покажете вашите амбиции во вистинско светло. Ако сте во брак, можете да очекувате ден во кој ќе имате разни несогласувања со саканата личност. Со здравјето сè е во ред. Би ви годело опуштање со пријателите.

Девица

Можно е да не ви годи деловната атмосфера и полека да размислувате за напуштање на работното место. Разочарани сте од емотивната ситуација затоа што саканата личност го покажала вистинското лице, а тоа е нешто кое нималку не ви се допаѓа. Внимавјате на здравјето. Можна е појава на психолошки проблеми.

Вага

Денес е поволен ден за носење деловни одлуки. Можете да очекувате дека судбината ќе биде на ваша страна. Нема да ви биде лесно да ги покажете чувствата кон саканата личност. Внимавајте на здравјето и проблемите со ‘рбетот.

Скорпија

По долго време доаѓате до остварување на деловната стабилизација. Ве очекува добар период на ова поле. Подготвени сте да и се доближите на вашата симпатија и да го направите првиот чекор кон влегување во емотивна врска. Внимавајте на здравјето и поведете сметка на крвниот притисок.

Стрелец

Обидете се да не влегувате во поголеми трошоци или во ризични ситуации на полето на работа. Саканата личност ќе ви покаже дека ѝ е потребно време за да размислува за вашата заедничка иднина. Внимавајте на здравјето и избегнувате претеран напор.

Јарец

Немате доволно доверба во деловното опкружување и некои деловни тајни ги чувате само за себе. Меѓу вас и саканата личност постои некоја дистанца што не можете лесно да ја надминете. Внимавајте на здравјето. Можни се проблеми со алергиите.

 

Водолија

Ќе бидетое под голем стрес поради работата. Постојат одредени проблеми кои нема да можете самите да ги решите. Можно е да имате некои мали несогласувања со саканата личност, но постои надеж дека ќе успеете да ги надминете. Внимавајте на здравјето. Денес не ви е претерано поволен ден на ова поле.

Риби

Можете да очекувате дека ќе успеете да ги остварите вашите желби на ова поле. Ве очекува поволен период. Односот со партнерот ви е променлив. Не сте сигурни каде би можеле да завршите во иднина. Внимавајте на здравјето. Страдате од изнемоштеност и умор.

 

 

Текстот Дневен хороскоп за 10 септември е превземен од Reporter.mk.