Дневен хороскоп за 29 март

ОВЕН

Не сте сигурни дали сте на вистинскиот пат кога се работи за ова поле. Ве оптоваруваат доста проблеми. Саканата личност ќе покаже дека има искрени чувства кон вас и добри намери. Намелете со внесот на шеќери и мрсна храна.

БИК

Конечно, ќе успеете да ги остварите плановите на кои работите веќе долг временски период. Не ве очекуваат големи промени на полето емоции. Можно е да ви е потребно време за преиспитување.

БЛИЗНАЦИ

Свртете се кон правење на нови планови кога станувa збор за работата. Ве очекува период кој може да ви донесе компликации. Ако сте слободни, ново познанство ви доаѓа брзо. Поволен ден за љубов. Полни сте со енергија.

РАК

Нови работни случувања ве очекуваат наскоро. Поволен период за финансии. Сакате стабилност и подготвени сте на полето емоција да направите важни промени со партнерот. Проблеми со бешиката.

ЛАВ

Имате добра комуникација со надредените. Може да очекувате поддршка за своите планови. На љубовното поле не може да најдете личност која сосема ви одговара. Чувствителни ви се зглобовите.

ДЕВИЦА

Ве очекуваат промени на полето работа. Доста работи ве оптоваруваат и потребна ви е нечија помош. Можно е да немате доволно самодоверба. Потребно е време за да најдете сигурност во себе. Зголемен апетит.

ВАГА

Може да се надевате на позитивни пресврти кога е во прашање вашата работа денеска. Наскоро ве очекува ново познанство кое би можело да ве води до значајна љубовна врска. Внимавајте на исхраната.

СКОРПИЈА

Имате добри идеји кои ќе ви обезбедат сигурност на полето финансии и работа. Очекувајте шанса со саканата личност да испланирате важни промени. Проблеми со циркулацијата.

СТРЕЛЕЦ

Нема да имате премногу обврски. Поволен ден да се посветите на своето хоби или другите активности покрај работата. Планирате брак со личноста која ќе покаже дека, сепак, не е подготвена за такво нешто.

ЈАРЕЦ

Ве очекува прилика да ја покажете својата способност. Работата ви оди од рака и многу сте задоволни. Ако планирате да ја освоите личноста која ви се допаѓа, денешниот ден е поволен за такво нешто. Здравјето е одлично.

ВОДОЛИЈА

Судбината ве поддржува. Имате среќа на полето работа. Ако сте планирале да го покажете својот интерес кон симпатијата, поволен ден е денеска. Во бракот добро се сложувате со партнерот.

РИБИ

Може да очекувате дека работните планови ќе ви се менуваат, но на некој начин ќе успеете да се снајдете. На полето работа ве очекува спојување со личноста која ја познавате од минатото. Водете сметка околку тежината.

Текстот Дневен хороскоп за 29 март е превземен од Reporter.mk.