(Фото) Фудбалер на Арсенал со топка погоди станар кој живее во близина на стадионот

Фудбалерот на Арсенал, Букајо Сака, на синоќешниот меч во Лига Европа против Бодо Глимт, со топка погоди еден од станарите во зградата во близина на стадионот „Аспмир“ во Норвешка. Смешниот момент се случи во 26 минута. Станарот кој живееше во близина на стадионот, го следеше натпреварот од терасата и навиваше за домашниот тим. Стана славен … Continue reading (Фото) Фудбалер на Арсенал со топка погоди станар кој живее во близина на стадионот

Текстот (Фото) Фудбалер на Арсенал со топка погоди станар кој живее во близина на стадионот е превземен од Reporter.mk.