(Фото) Меланија флертува со Путин

Првата дама на САД Меланија Трамп, флертувала со рускиот претседател Владимир Путин, за време на официјалната вечера на Самитот Г-20 во Буенос Аирес.

Голем број на корисници на интернет го свртеа вниманието на погледот на Меланија кон рускиот лидер за време на вечерата и многумина од нив ваквиот потег го протолкувале како кокетирање.

Ова не е прв пат двајцата да се најдат во интерес на јавноста, особено по средбата на самитот во Хамбург, каде што Путин ѝ се фалел на Меланија со приказни за риболовството.

Сега Путин џенталменски ги прекина од старт сите трачеви и обидите на новинарите да го наведат да одговори за односот со сопругата на американскиот претседател Доналд Трамп. Тој побарал да не се зборува повеќе за неа.

Текстот (Фото) Меланија флертува со Путин е превземен од Reporter.mk.