(Фото) Навални среќен со семејството откако се разбуди од кома

Рускиот опозиционерски лидер Алексеј Навални, на „Инстаграм“ објави фотографија од болницата во Берлин заедно со неговото семејство. Најблиските беа првите кои го дочекаа, откако се разбуди од кома. Тој минатиот месец беше отруен во Русија. Навални се уште е во болнички кревет, а околу него беа сопругата и децата. Тој напиша дека сега може сам да … Continue reading (Фото) Навални среќен со семејството откако се разбуди од кома

Текстот (Фото) Навални среќен со семејството откако се разбуди од кома е превземен од Reporter.mk.