(Фото) Свадба среде војна на периферијата на Киев

Валери и Лесија се венчаа среде војната во Украина, недалеку од контролен пункт на периферијата на Киев, пренесе Радио Слободна Европа. Украинскиот пар, облечен во воена униформи, одржаа мала церемонија. Меѓи припадниците на украинските вооружени сили, беше и градоначалникот на Киев, Виталиј Кличко. Фотографиите се направени од фотографите на Ројтерс.

Текстот (Фото) Свадба среде војна на периферијата на Киев е превземен од Reporter.mk.