(Галерија) „Тринити стрингс“ ги споија генерациите во Аеродром со летна забава и музички хитови

Со избрани музички хитови отсвирени на гудачки инструменти, дамите од триото „Тринити стрингс“ вчеравечр ги собраа жителите на населбата Аеродром во паркот на светилките каде се случуваше вистинска забава. Со многу енергија и во позитивна атмосфера, аеродромци од сите генерации уживаа во летното интермецо. Ова беше вистинско освежување по долгата година со пандемија и ковид-мерките … Continue reading (Галерија) „Тринити стрингс“ ги споија генерациите во Аеродром со летна забава и музички хитови

Текстот (Галерија) „Тринити стрингс“ ги споија генерациите во Аеродром со летна забава и музички хитови е превземен од Reporter.mk.