Горили се заразиле од корона во зоолошка во Сан Диего

Неколку горили во зоолошката градина во Сан Диего се заразени со коронавирус, пренесуваат светските медиуми. Извршната директорка на паркот, Лиса Питерсон, изјавила дка осум горили кои живеат заедно во паркот биле заразени со ковид. Кај неколку од нив е забележана кашлица. Се претпоставува дека инфекцијата дошла од некои од вработените во зоолошката градина, кои исто … Continue reading Горили се заразиле од корона во зоолошка во Сан Диего

Текстот Горили се заразиле од корона во зоолошка во Сан Диего е превземен од Reporter.mk.