HAPPY WEEK во „Нептун”, големи попусти и до 48 рати без камата на сите производи!

HAPPY WEEK акција во „Нептун” со големи попусти и до 48 рати без камата на сите производи! Од 15 до 22 април, потрошувачите ќе можат да го купат кој било производ од асортиманот на Нептун по промотивни – haPPу цени со големи попусти и до 48 рати без камата со haPPy кредитот или до 24 рати без камата со кредитни картички и со синдикална продажба.

Во неделата на големи попусти и рати без камата клиентите можат да најдат најголем избор на: телевизори, фрижидери, машини за перење, плотни, фурни, сушилници, лаптоп и таблети, мобилни телефони, електрични тротинети, мали апарати за домаќинство и апарати за нега и убавина од брендовите: Beko, Samsung, LG, Huawei, Sony, Apple, Grundig, Elektrolux, Candy, Asus, Acer, Lenovo, Fuego, Bosch, Tefal, Rowenta.

Целокупната понуда за Happy week може да се разгледа на https://www.neptun.mk/.

Дополнително, „Нептун” нуди и широка палета  услуги на своите клиенти како лојална програма, инстант-кредити, дополнителни гаранции, разни типови  достава, онлајн продажба и најновиот продукт кобрендирана кредитна и кешбек haPPy MasterCard. Со ова, потрошувачите во „Нептун“ добиваат најдобро можно купувачко искуство преку одбрана селекција на производи со докажан квалитет и услуги кои креираат дополнителна вредност.

„Нептун” е најголемата малопродажна и дистрибутивна мрежа во Македонија на производи од бела техника, апарати за домаќинство, телевизори, компјутери, лаптоп, смартфони, производи за нега и убавина. „Нептун” е дел од групацијата „Балфин” која во Македонија е актуелна со изградбата на трговскиот центар „“Ист гејт.

Текстот HAPPY WEEK во „Нептун”, големи попусти и до 48 рати без камата на сите производи! е превземен од Reporter.mk.