Хоакин Феникс ќе го глуми Наполеон во новиот филм на Ридли Скот

Режисерот и сценарист Ридли Скот најави дека почнува да работи на неговиот следен филм, „Китбег“, посветен на францускиот војсководец Наполеон Бонапарта. Главната улога во филмот ќе ја игра Хоакин Феникс, објави порталот „Дедлајн“. Продукцијата на филмот за францускиот император и еден од најпрославените светски освојувачи треба да почне в година. Ова ќе биде втора соработка … Continue reading Хоакин Феникс ќе го глуми Наполеон во новиот филм на Ридли Скот

Текстот Хоакин Феникс ќе го глуми Наполеон во новиот филм на Ридли Скот е превземен од Reporter.mk.