Хороскопски парови што се некомпатибилни

Некои луѓе не се предодредени да бидат заедно, а тоа зависи и од тоа во кој хороскопски знак се родени. Астролозите велат дека овие хороскопски парови немаат големи шанси за успех на врската.

Овен и рак

Спротивностите понекогаш се привлекуваат, но шансите дека ова ќе биде случај за овен и рак се нула. Додека овните сакаат прошетки, раковите сакаат удобност и излежување. Овенот е премногу натпреварувачки настроен и тврдоглав за да се справи со чувствителните ракови.

Водолија и бик
Единствената заедничка работа што ја имаат биковите и водолиите е тврдоглавоста. Водолијата е најразновидниот хороскопски знак, склон кон бунт и е непредвидлива, додека стабилните и сигурни биковите се традиционалисти. Биковите бараат безбедност, додека водолиите не ги држи место, па ако влезат во врска, тие не можат да најдат заеднички јазик и само се нервираат еден со друг.

Близнаци и девица
Близнаците се многу друштвени, додека девиците се резервирани и нефлексибилни интроверти на кои им е поважни сопствената рутина отколку социјалниот живот. Кога едниот партнер живее според принципите на спонтаност и возбуда, а на другиот му се најважни предвидливост и почитување на распоредот, во еден момент мора да има експлозија во врската, а девиците се бџашуваат од несредени односи.

Вага и јарец
На мирните ваги кои сакаат да им угодуваат на луѓето, ќе им биде тешко да се согласат со јарците кои се пред сè концентрирани на себе. Вагите, од друга страна, не се подготвени да се обврзат и обожаваат промени, додека вредните јарци ретко се предаваат на игрите што се неопходни за добро функционирање на односите со вагат. Јарецот, по некое време, ќе се умори од тоа секогаш тој да мора да носи одлуки, па дури и мирната вага нема да може да го одржи мирот во оваа врска.

Лав и скорпија
За разлика од другите парови, лав и скорпија имаат многу заедничко. Обајцата многу го сакаат сексот, живеат за драма, но овие два фиксни знаци ретко завршуваат во врска. Лавот живее за во центарот на вниманието, а скорпиите се држат настрана и ги сметаат лавовите за површни и себични, додека на лавовите им пречи мрачноста и мистериозноста на скорпиите.

Текстот Хороскопски парови што се некомпатибилни е превземен од Reporter.mk.