И горивото има рок на траење: Еве колку долго може да остане во резервоарот

Дали постои начин да се провери дали горивото е се’ уште употребливо? Ако бензинот или дизелот се премногу стари, светлото на вашиот автомобил дефинитивно ќе …

И горивото има рок на траење: Еве колку долго може да остане во резервоарот Прочитај повеќе »

Текстот И горивото има рок на траење: Еве колку долго може да остане во резервоарот е превземен од Reporter.mk.