Изгоре автобус на ЈСП во Нерези

Денеска, неколку минути предпладне, во двоспратен автобус „Јутонг“ кој сообраќа на линија 57 избувна пожар. За среќа нема повредени патници, а причинета е само материјална штета, соопшти ЈСП на својата официјална Фејсбук страница. Во соопштението кое ЈСП го испрати до јавноста, автобусот бил на последната/почетната постојка во Нерези и во него немало патници. „Внатрешната контрола на … Continue reading Изгоре автобус на ЈСП во Нерези

Текстот Изгоре автобус на ЈСП во Нерези е превземен од Reporter.mk.