Ким онг Јун ѝ подари нов дом на најпознатата севернокорејска ТВ спикерка

Ким Џонг Ун, лидерот на Северна Кореја ѝ подарни нов луксузен дом на Ри Чун Хи (79), најпознатата ТВ спикерка во земјата, објави Корејската централна новинска агенција. Тие се сретнаа по отворањето на новоизградената станбена област во Пјонгјанг, по што заедно го обиколија нејзиниот нов дом. Ри вели дека нејзиниот нов дом изгледа како хотел. „Сите членови … Continue reading Ким онг Јун ѝ подари нов дом на најпознатата севернокорејска ТВ спикерка

Текстот Ким онг Јун ѝ подари нов дом на најпознатата севернокорејска ТВ спикерка е превземен од Reporter.mk.